Nurkowanie najprościej mówiąc to przebywanie pod powierzchnią wody przy wykorzystaniu odpowiedniego sprzętu w celach rekreacyjnych, sportowych lub zawodowych.
sprzęt do nurkowania rekreacyjnego         nurkowanie rekreacyjne                          sprzęt do nurkowania zawodowego       nurkowanie zawodowe
fot. wł. Tomasz Leśniewski
Nurkować możemy po odbyciu szkolenia, przeprowadzonego przez osoby, które posiadają odpowiednie do tego kwalifikacje. Wybierając kurs nurkowy należy zwrócić uwagę, gdzie i pod jakim okiem szkolenie będzie przeprowadzone. Wybierajmy instruktorów odpowiedzialnych, którzy posiadają odpowiednią wiedzę, duże doświadczenie i profesjonalne podejście do nurkowania. Prawidłowo zrealizowane szkolenie płetwonurkowe nie polega na szybkim „odhaczeniu” programu szkolenia i wręczeniu certyfikatu. Podczas szkolenia ważne jest nauczyć się reagować w sytuacjach awaryjnych, udzielać pomocy sobie oraz partnerowi nurkowania. 
odpowiednie kwalifikacje oraz doświadczenie osób szkolących to fundament dla przyszłych płetwonurków, partnerstwo i budowanie odpowiedzialności oraz zaufania na każdym poziomie nauczania...
fot. wł.Tomasz Leśniewski
Prawidłowo przeprowadzone szkolenie to takie, po którym kursant posiada odpowiednią wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne w stopniu pozwalającym zaplanowanie i przeprowadzenie nurkowania. 
Po zakończeniu kursu i otrzymaniu „podwodnego paszportu”, płetwonurek musi posiadać wiedzę i kompetencje, które pozwolą mu na bezpieczne przebywanie w środowisku wodnym oraz na prawidłowe użytkowanie posiadanego sprzętu.
Planuj nurkowanie i nurkuj zgodnie z tym planem...
fot.Tomasz Leśniewski
Po odpowiednim szkoleniu płetwonurek może w pełni podziwiać  piękno podwodnego świata. 
fot.własność członków klubu
Co możemy zobaczyć pod wodą?

Podwodny świat jest wbrew pozorom bardzo urozmaiconym środowiskiem, pełnym życia, którego nie widać z powierzchni wody. Pod wodą zobaczyć możemy naprawdę dużo … To co zobaczymy pod powierzchnią wody zależy oczywiście od tego w której części świata będziemy nurkować. 
 W naszych polskich wodach,  możemy zobaczyć piękny i różnorodny świat charakterystyczny dla naszego rejonu, gdzie zobaczymy wiele gatunków rodzimych ryb takich jak szczupaki, okonie, płocie, leszcze  oraz pięknych podwodnych roslin wśród których w promieniach przebijającego słońca krążą wokół ławice małych okoni.
 W wodach Morza Czerwonego. Tam zobaczysz niesamowite rafy, które rozciągają się na dużych powierzchniach, tworząc labirynt lagun, jaskiń, podwodnych ogrodów i płaskowyżów. Odkryjesz tajemniczy podwodny świat, pełen dziwnych stworzeń, ale również zatopionych wraków statków. 
Podczas nurkowania nie ma szans na nudę, w jednej minucie przepłyniesz nad koralowym ogrodem, by znaleźć się nad szczytem podwodnej skały, która nagle znika w otchłani. Ogromna różnorodność podwodnej fauny i flory i niebywałe piękno tego świata jest dla wielu nurków atrakcją, której nic nie przebije.
     Wszędzie nie zależnie w jakiej części świata zanurkujesz odkryjesz odpowiedni dla danego regionu różnorodny świat roślin i zwierząt.
fot.własność członków klubu
Nurkując można rozwijać wiele pasji i zainteresowań. Można fotografować, filmować podwodny świat, odkrywać archeologię podwodną poznając historię zatopionych wraków, nurkować w pięknych i tajemniczych jaskiniach na rafach koralowych czy pod lodem.
w nurkowaniu każdy może znaleźć swoją drogę...
fot.członkowie klubu